Manikúra - Pedikúra

Manikúra je kosmetická procedura, během které dochází ke kultivaci rukou s hlavním důrazem na nehty a jejich okolí. Hlavním předmětem je čištění nehtů, jejich zarovnání a odstranění odumřelé kůže z jejich okolí a rukou. Manikúra se používá jak z čistě kosmetických důvodů, tak i z lékařských v případě, že je kolem nehtů nějaká virová, či plísňová infekce.

Manikúru mobilní  si můžete dopřát v klidu u vás doma. Součástí manikúry může být i lakování nehtů či aplikace umělých nehtů.

Pedikúra je název pro péči o nohy. Jedná se o speciální koupele, změkčování kůže, nanášení masek, masáže, upravování, lakování, stříhání a broušení nehtů na nohou. Je možné provádět i speciální úkony jako uvolňování zarostlých nehtů, obrušování ztvrdlé kůže pat a nehtů. Pedikúra zahrnuje i depilaci nohou. U pedikúry jde především o zdraví nohou, i když estetický vzhled nelze také zanedbat. Věnuje se i  péče nehtům, a to především aplikací speciálních UV gelů pro konzervaci při napadení nehtů onychomykózou anebo jako prevence. Včasnou péčí o nohy lze předejít pozdějším nepříjemným komplikacím.